Yorum Yapılmamış 69 Views

“Kısa Film Uzun Etki” Çocuk İşçiler için Start Aldı

images

Sabancı Vakfı, toplumsal konularda farkındalık yaratmak için önemli ve etkili bir araç olan sanatın gücünden yararlanmak için 2016 yılında “Kısa Film Uzun Etki” isimli Kısa Film Yarışması’nı hayata geçirdi. İlk yıl “Mülteci Kadınlar” temasıyla düzenlenen ve yoğun ilgi gören yarışmanın bu yılki teması “Çocuk İşçiler” olarak belirlendi. Yarışmanın son başvuru tarihi 15 Kasım 2017… 

Toplumsal gelişmenin bireylerin potansiyelinin ortaya çıkartılması ve ilham veren hikayelerin toplumla paylaşılmasıyla mümkün olacağı anlayışıyla çok sayıda projeyi destekleyen Sabancı Vakfı, 2016 yılında uzun soluklu bir kültür-sanat projesine daha imza attı. Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması; sinemanın yaratıcı bakış açısından ve etki gücünden yararlanarak toplumsal konularda farkındalık yaratmayı hedefliyor.

maxresdefaultYarışmanın kanaat önderliğini, Tarafsız Bölge (No Man’s Land) filmi ile 2002 yılında En İyi Yabancı Film Oscarı’nı alan dünyaca ünlü yönetmen Danis Tanovic üstlendi. Danis Tanovic “Çocuk işçiliği insanlığa, kendimize ve geleceğimize karşı işlenen bir suçtur. Lütfen çocuk işçiliğine karşı mücadelemizde bize katılın…” sözleriyle sinemacıları yarışmaya davet ediyor. Çocuk işçiler sorununu en iyi şekilde sunan, kriterlere uyan, akılda kalıcı ve yaratıcı bulunan eserlerin birincisine 15 bin TL, ikincisine 10 bin TL, üçüncüsüne 5 bin TL verilecek.

Yarışma formuna http://www.kisafilmuzunetki.org/tr/content/1/ana-sayfa adresinden ulaşabilirsiniz. Yarışma hakkındaki gelişmeleri Facebook.com/kisafilmplatformutwitter.com/kisafilmplatinstagram.com/kisafilmplatformu sosyal medya adreslerinden takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

İlgili Yazılar