Yorum Yapılmamış 678 Views

Dünyanın En Pahalı Takım Elbiseleri

luxury

Bir takım elbise ne kadar pahalı olabilir ki? Merak ettik ve araştırdık. Araştırma esnasında gördüğümüz fiyatlar gözlerimizi yuvalarından çıkaracak türdendi. Elbette her zaman bir “ama” var. Ama… Bu takım elbiseler bildiğiniz elbiselerden değil, tek bir parçasında makine izine rastlayamazsınız. “El emeği göz nuru” tabiri vardır ya bizim deyimlerimizde; bu elbiselerin her dikişi elle işlenmiş.

Amosu Suit

Vanquish II Farkı; Alexander Amosu

Tasarımcı Alexander Amosu tarafından üretilen bu takım elbisenin fiyatı 101 bin 860 dolar. Bu kadar pahalı olmasının nedenleri yok değil… Öncelikle dünyanın en pahalı yünlerinden olan devetüyü ve qivuik karışımı Vanquish II kumaşı kullanılıyor. Bitmedi… Ceket üzerinde 18 karatlık elmas ve altından yapılı dokuz düğme bulunuyor. Özel alıcılar için üretilen hiçbir aşamasında makine dikişi kullanılmayan el yapımı bu elbisenin üzerinde 16 bin dikiş bulunuyor.


stuart suit

Elmasla Bezenmiş Stuart Hughes

İngiltere’nin Manchester şehrinin ünlü erkek takım elbise tasarımcısı Stuart Hughes’in hazırladığı “Diamond Edition” ın fiyatı 892 bin 250 dolar. İpek, kaşmir ve yünün eşsiz karışımı içeren kumaştan yapılan takım elbise 850 saatte tamamlanıyor. Hughes, bu takım için Richard Jewels ile iş birliği yapmış. Elbisede tam tamına 500 adet elmas bulunuyor.

Dormeuil Vanquish II

Köklü Aile’den benzersiz sunum; Dormeuil Vanquish II

170 yılı aşkın süredir tekstil sektörünün içinde yer alan Dormeuil ailesi, dünyanın en pahalı takım elbiselerinden biri olan Dormeuil Vanquish II’yi üretiyor. Fiyatı, 95 bin 319 dolar. Vanquish II kumaşını ailenin reisi Jules Dormeuil tasarlıyor. Qivuik, paşmin ve devetüyü dâhil olmak üzere dünyada nadir olarak bulunan liflerin karışımından üretilen bu özel kumaş, fiyatın yüksek olmasının ana nedenlerinden biri…

william westmancott

Ultra hafiflik özelliğiyle William Westmancott

İngiliz tasarımcı William Westmancott’un bu ürünü ultra hafif özeliğiyle ön plana çıkıyor. Yaklaşık olarak dokuz günde tamamlanan bu takım elbisenin fiyatı 75 bin dolar… Ortadoğu ve Rus işadamlarının vazgeçilmez ürünü olan elbise zaman içerisinde dünyanın dört bir yanına yayılıyor.

Yorum Bırakın

İlgili Yazılar