Yorum Yapılmamış 190 Views

Bu İlkbahar-Yaz Etnik Desenlere Teslim

etro5

İlkbahar-Yaz’15 modasına etnik desenler  damgasını vuracak. Bu sezon modacılar koleksiyonlarını, yumuşak dokunuşlar ve feminen çizgilere teslim ediyor. Desen ve kalıplarda ise 70’lerin modern hippileri, Afrika’nın canlı renk ve desenleri, uzak doğunun mistik havasını yaşatan baskılar  ve  birazda Güney Amerika’nın kavurucu sıcaklığı ön plana çıkıyor. 

2015 yılının kreasyonunda netlik söz konusu… Geçen sezonun  karmaşıklığı yerini belli ve net bir çizgiye bırakmış; hemen hemen her parçada göz alıcı renkler  kullanılmış. Bu İlkbahar-Yaz, modayı yakından takip eden moda tutkunları kendi tarzına uygun desenleri zorlanmadan bulacak.

2015 yaz sezonu koleksiyonunda etnik desen şıklığına en çok yer  verenlerden biri Etro. Önceki yıllara göre daha etnik, daha renkli ve daha da desenli olduğu gözümüzden kaçmıyor.

Etro_spring_summer_2015_collection_Milan_Fashion_Week7

 

 

Etro Spring/Summer 2015 RTW – Milan Fashion Week-4

 

Afrika insanının çok renkliliği ve dinamik yapısı 2015 yaz koleksiyonlarında en baş köşede yerini alıyor. Bu sezon gardırobunuza sıcak Afrika desenlerini ile bütünleşen elbiseleri mutlaka ekleyin.

 

green_original

 

Sade tarz sahibi moda sevenlerin  rahatça bulabileceği modeller Zara ve Mango gibi dünya markası olan perakende mağazalarında yerini çoktan aldı.

 

zara1mango1mango

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Değiştirilerek günümüz modasına uygulanan bu etnik desenler, hem modernliği hem de eski yerel kültürleri içermesi sebebiyle gelenekselliği günümüze taşıyor.

Rengarenk 2015 modası, kıyafetlerin ana tamamlayıcıları çanta, takı ve ayakkabılarda da kendini gösteriyor.  Tasarımcıların hazırladığı renk renk, desen desen aksesuarlar büyük perakende markalarının mağaza zincirleri vasıtasıyla bizlere ulaşıyor.

Geriye bize bunun keyfini sürmek kalıyor…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tagged with: , , , , , ,

Yorum Bırakın

İlgili Yazılar