Yorum Yapılmamış 52 Views

Bir Gezgin Oyuncu Burcu Biricik

fushima-inari-japonya

Bir güzellik yarışmasının hemen akabinde tanıştık onunla; tiyatroda seyrettik, dizilerinin fanatiği ve oynadığı karakterlerin hayranı olduk. Son dönemde oynadığı reklam kampanyasıyla dansın kendisine ne kadar yakıştığını gördük. Kasım ve aralık aylarında peşi sıra vizyona giren filmleriyle her parmağında bin hüner hallerine tanık olduk. Kıpır kıpır, gezmeyi, yemek yemeği, farklı kültürler tanımayı seven genç oyuncu Burcu Biricik ile hoş bir sohbet gerçekleştirdik.

 2018 yılına yoğun başladınız, yoğun bir şekilde devam etti hatta bu yoğunluk iki film ve bir reklam kampanyası ile 2019 yılına da sarktı. Bu projelerinizden bahseder misiniz?

Bu sezon yoğun başladı benim için. Önce Penti’yle iş birliği yapıp içimize çok sinen bir reklam filmi çektik kasım ayında geçen yaz çektiğimiz ‘Her Şey Seninle Güzel’ filmimiz vizyona girdi ve ocak ayında da geçtiğimiz yaz çektiğimiz ‘Çiçero’ filmi yayına girecek. Tüm bu işlerin bu kadar kısa aralıklarla yayınlanacak olması beni çok heyecanlandırıyor.

‘Şeref Meselesi’ dizisindeki ‘Kübra’dan sonra ‘Hayat Şarkısı’ dizisinde canlandırdığınız ‘Hülya’ karakteri de çok sevildi. Yeni projelerdeki rolleriniz ‘Hülya’ ile kıyaslanıyor mu? Bir karakterle fazla özdeşleşmek sizi endişelendiriyor mu?

Doğrudur, izleyiciler beni Hülya karakteriyle ve onun enerjisiyle çok özdeşleştirdi. O kadar ki beni görünce otomatik olarak Hülya’yı görmek istiyorlar, kıyaslama yapıyorlar. Ama yaptığım seçimlerle bunu kırmaya çalışıyorum. Bu üç farklı işin olması beni bu yüzden heyecanlandırıyor çünkü seyircinin karşısına üç ayrı Burcu olarak çıkıyorum.

kuba-havanaBir yarışma ile ekran karşısındakiler sizi tanıdı. Sonrasında tiyatroda, dizi, sinema ve şimdi de bir reklam filmi. Bu alanlar birbirine çok uzak değil elbette. Ama biri ağır basıyordur belki gönlünüzde. En sevdiğiniz hangisi?

Hepsi işimin bir parçası ve hepsini severek yapıyorum. Ama illaki biri dersek uzun zamandır tiyatrodan uzak kaldım. O yüzden o hep aklımın bir köşesinde özlemle duruyor.

Sosyal medyadan takip ettiğimiz kadarıyla eşiniz ve siz, gezmeyi seven bir çiftsiniz. Daha çok hangi bölgelere seyahat etmeyi tercih ediyorsunuz? ‘Mutlaka görülmesi gereken yerler’ listeniz var mı?

Gezmeyi gerçekten çok seviyoruz ikimiz de yeni yerler görelim, keşfedelim istiyoruz.  Avrupa ülkeleri de kesinlikle görülmeye değer fakat bizim için ağır basan taraf Uzak Doğu. İyisiyle kötüsüyle temiziyle pisiyle bizim için çok daha gitmeye, görülmeye değen yerler. Oraların yaşam tarzını, doğasını, hatta yemeklerini bile daha çok seviyoruz.

sri-lanka-her-gittigimiz-ulkede-bir-yere-isim-gizleriz-curcu-ve-skunkkie-diyeÇok seyahat; çok anı ve çok macera demek bir anlamda. En ‘beklenmedik’ seyahatiniz nereye olandı?

Sri Lanka’ydı diyebilirim. Endonezya planımız vardı; uçak bileti, oteller, yol haritamız her şey hazırdı. Uçuştan bir ya da iki gün önce yanardağ patlaması olduğu ve uçuşların iptal edildiği haberi geldi ve bir gecede Sri Lanka’ya gitmeye karar verip sadece konaklayacağımız oteli ayarlayıp gerisini orada hallederiz diyerek çıktık yola. Her şey hayal ettiğimiz kadar kolay olmasa da bizim için şahane bir tatil oldu.

Yurt dışına seyahate giderken, uzun saatler valiz hazırlar mısınız? Yoksa sırt çantasıyla gezen gezginlerden misiniz?

Bavul bizlik bir seyahat çantası değil. Büyük sırt çantalarımız ve bir ‘muhakkak yanımıza almalıyız’ listemiz var. Her tatilde o listeye göre çantaları doldurup çıkıyoruz yola. Biraz yorgunluk ama bavula göre büyük kolaylık.

Yeni yıl için kendinize bir yol haritası çizdiniz mi? Sizi TV ekranlarında mı izleyeceğiz yoksa beyaz perdede mi?

kuba-cienfuegos-yolu-emre-yetkin-burcu-biricikBen de kendime tam bunu sorduğum bir dönemdeyim açıkçası. Şunu yapacağım diye kafamda net bir şey yok, gelecek projelere bağlı… Senaryo önemli, karakter çok önemli; artık hangisi cezbederse… Ama günün sonunda en hayırlısı neyse o olur umarım.

İzleyicilerinizi “ters köşe” yapmak isteseniz, nasıl bir karakteri canlandırmak isterdiniz?

Beni tanıyamadıkları, güzellikten bahsedemedikleri, sadece karakteri izledikleri bir rolde oynamak isterdim. Örneğin Charlize Theron’un Cani ya da Nicole Kidman’ın Saatler filmindeki gibi…

Onair Aralık

Fotoğraflar: Emre Yetkin

Yorum Bırakın

İlgili Yazılar